3 ترند مهم آموزشی در سال 2021

دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ تعداد بازدید 224

در سال پیش، کار و آموزش از راه دور چه تاثیرات بالقوه و مهمی داشت ؟
56 درصد از شرکت های دنیا برنامه های آموزشی خود را تغییر دادند و آنها را دوباره از اول تدوین کردند
62درصد از بیزنس هایی که بخاطر کرونا ویروس دچار تحولات و تغییرات اساسی شدند، بیشتر هزینه های خود را در سال ۲۰۲۱ صرف آموزش کردند.
افزایش 16درصدیِ آموزش مجازی. ( که قطعا در سال جدید دچار تغییرات بیشتر شده است)  

بر اساس این تغییرات درباره ی 3 مورد از مهم ترین ترند های آموزش در سال جدید صحبت خواهیم کرد:
۱. نیاز مبرم به آموزشِ آموزگاران:
معلم های قدیمی معمولا در کلاس درس کار میکردند پس قرار نیست همگی برای موفقیت در یک محیط آنلاین یا مجازی آماده باشند. ارائه آموزش از طریق صفحه ی نمایش یک تجربه ی متفاوت است و به مهارت خاصی نیاز دارد.  متأسفانه خیلی از مواقع فکر میکنیم چون مدت زیادیست تدریس میکنیم و در این راه کار کشته شدیم پس به آموزش نیازی نداریم. اما باید یادمان باشد دنیا در حال تغییر است، تکنولوژى روزانه آپدیت میشود و علم با سرعت نور پیشرفت میکند. اطلاعات جزئی در مورد فضایی که قرار است یک سال در آن کار کنید (فضای آنلاین) برای موثر واقع شدن کافی نیست و شما نیاز دارید با جزییات هر چه بیشتر در این مورد اطلاعات کسب کنید. این مسئله به حدی مهم است که در سال جدید به عنوان یکی از ترند های آموزشی معرفی شده.
۲. ارجعیت با تلفن های همراه است
مدتها پیش وقتی در مورد یادگیری آنلاین حرف می‌زدیم، اینکه سیستم و یا برنامه مورد نظر به خوبی در تلفن همراه کار کند جزو حداقل استانداردهای آن برنامه بود اما امروزه به دلیل گسترش گوشی های هوشمند و در دسترس بودنِ بیشتر آنها نسبت به لپ تاپ استفاده از آنها نیز بیشتر شده است در نتیجه از مهم ترین ترند های آموزشی و مورد نیاز این است که از برنامه و یا سیستمی استفاده کنیم که کار با آن در تلفن همراه به سادگیِ کار با همان سیستم در لپ تاپ یا کامپیوتر باشد. این ترند به این دلیل مهم است که با گسترش دور کاری در دوران کرونا این امکان را به کارمندان میدهد که اگر بیرون محل کار خود باشند باز هم بتوانند به راحتی از آموزش ها استفاده کنند یا اگر دانش‌آموزان توانایی خرید کامپيوتر یا لپ تاپ را نداشته باشند از تحصیل عقب نمانند و با گوشی هم بتوانند راه تحصیل را ادامه بدهند.
 یادگیری همپا:
بیشتر مهارت های که در سازمان های مختلف اتفاق می افتد از طریق یادگیری محتوایی ست که توسط همکاران یا همسالان ایجاد شده است. بر اساس LinkedIn [2] خیلی از مهارت ها مانند خلاقیت، استدلال تحلیلی و متقاعد سازی از جمله مهارت های مورد تقاضا بود که مشاغل در سال ۲۰۱۹ به دنبال پرورش آن بودند. این روند در سال ۲۰۲۰ همچنان رشد کرده است و به ایین نتیجه رسیدند اینها دقیقا مهارت هاییست که در محل کار و یا در فضای آموزشی در کنار بقیه به خوبی یادگرفته میشوند پس ایجاد فضای مناسب در اداره ها یا مدارس برای یادگیری از الزامات و ترند های امسال بوده است.
حالا چرا مهم است ما درباره ی ترند های آموزشی بدانیم؟
دلیل اصلی اینست که ما با مطالعه ی ترند ها به این آگاهی میرسیم که جهان امروز چه عواملی را برای آموزش الزامی میداند و استاندارد های یک آموزش حرفه ای درست چه در محیط مدرسه چه در محیط کار چیست.
یادتان باشد آموزش تنها برای دانش‌آموزان نیست بلکه کارمندان و هر کسی در هر سمتی نیازمند یادگیریست و باید این مسائل را بداند.